بازگشایی مدارس پس از واکسیناسیون فرهنگیان

بازگشایی مدارس پس از واکسیناسیون فرهنگیان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱- ۱۴۰۰ با هماهنگی کامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، پس از واکسیناسیون فرهنگیان انجام می شود.

به گزارش صبح ساحل و به نوشته ایرنا، رضوان حکیم زاده افزود: با توجه به آسیب‌های شیوع کرونا نسبت به تعطیلی مدارس به‌ویژه دوره ابتدایی تمهیداتی اندیشیده شد تا سال تحصیلی جدید بدون هیچ دغدغه و مشکلی در مهرماه شروع شود.

به گفته وی وزارت آموزش‌ و پرورش مصمم است، تمامی تلاش خود را به کار بگیرد تا همزمان با مهرماه سال ۱۴۰۰ مدارس در استان ها بازگشایی شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌ و پرورش در ادامه به ثبت‌نام مدارس اشاره کرد و یادآور شد: بخش‌نامه ثبت‌نام در ۲۲ اردیبهشت‌ماه به اداره های کل آموزش و پرورش در سراسر کشور ابلاغ‌ شد و ثبت‌نام پیش‌دبستانی‌ها و کلاس اولی‌ها از اول خردادماه گذشته شروع‌ شد.

حکیم زاده افزود: ثبت‌نام سایر دوره‌ها به همان شکل و با توجه به زمان تعطیلی و دریافت کارنامه‌ها به صورت الکترونیکی است و ثبت نام در پایه اول هم حضوری و هم الکترونیکی امکان پذیر است.

وی همچنین از هماهنگی با مرکز آموزش‌ و پرورش کودکان استثنایی برای جبران کاهش تعداد نوآموزان پیش‌ دبستانی که در برنامه سنجش شرکت کردند، گفت: امسال علاوه بر دانش آموزان دبستانی، ۶۰۰ هزار نوآموز پیش‌دبستانی  هم در برنامه سنجش شرکت می کنند.

همچنین معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت : در شرایط کرونایی، توجه به آموزش دوره های پیش‌دبستانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بهترین نحوه آموزش همان تدریس چهره به چهره است و استفاده از فضای مجازی به عنوان ابزار کمکی توصیه می‌شود و  در این خصوص باید برنامه‌ریزی لازم و مناسب بر اساس شرایط جامعه انجام داد.

حکیم زاده تصریح کرد: خاستگاه آموزش مجازی و الکترونیکی بیشتر در مراکز آموزش عالی است و رکن اصلی یادگیری به خصوص در مدارس و دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی باید به صورت مستقیم و چهره به چهره پیگیری و اقدام لازم از سوی مسوولان امر و با همکاری بخش‌های مختلف صورت گیرد.

منبع : صبح ساحل

1,130 بازدید بار
22 ژوئن 2021
نظرات

برچسب های مرتبط
بستن